Galda spēles "Goldingen" apraksts un spēles gaita

Darbība norisinās uz spēles laukuma, kurš attēlots kā senlaicīga karte. Uz laukuma ir vieta karaļa pilij, sešām pilsētām, divām kokzāģētavām, divām marmora lauztuvēm un  plašai teritorijai sauszemes un jūras ceļu būvniecībai. Trīs pilsētas atrodas uz sauszemes, kur pamatiedzīvotāji ir sievietes. Viņu galvenā nodarbošanās ir maizes cepšana. Turpretī jūras pusē ir trīs salu pilsētas uz kurp pamatiedzīvotāji ir vīrieši. Viņu pamatnodarbošanās ir zvejniecība. Sauszemes un jūras iedzīvotāji ir samērā līdzīgi, tikai viņiem trūkst pretējās puses produktu lai attīstītos, tāpēc ir nepieciešams uzsākt tirdzniecību. Spēlētājiem ir jāattīsta sava pilsēta noalgojot jaunus amatniekus, kuri apgādās pilsētu ar nepieciešamiem produktiem, kā arī uzbūvēt īpašumus, kuri palīdzēs tikt pie vēlamajām produktu kārtīm vai zelta guldeņiem. Tos viņi izmantos tālākai attīstībai, lai tiktu pie uzvaras – uzceļot savu "Meistardarbu" no četrām daļām vai sakrājot trīs privilēģijas kārtis "Tituls".

Sagatavošanās un Spēles sākums

Katrs spēlētājs izlozē savu pilsētu uz spēles laukuma un to attiecīgi iekārto:

  • Jūras pusē ar 1 pamatiedzīvotāju – zvejnieku.
  • Sauszemes pusē ar 1 pamatiedzīvotāju – maiznieci.
  • Savas pilsētas centrā novieto 2 savus tirgoņus. Katra spēlētāja tirgoņu krāsa atšķiras, atbilstoši savas pilsētas karoga krāsai.
  • Lai labāk pasargātu savas pilsētas dārgumus no ziņkārīgām acīm un vienmēr būtu lietas kursā, kas cik maksās, sev priekšā uzslej "Goldingen nolikumu".
  • Paņem 4 savas meistardarba daļas, kuras arī atbilst pilsētas karoga krāsai un 1 politiskā balsojuma kārti.

Spēles sākums Goldingen nolikums

Spēlētājs spēli uzsāk izmetot trīs metamos kauliņus reizē

Visi spēlētāji izpilda uz tiem attēlotās norādes. Kauliņi ir trīs dažādās krāsās. Katram ir īpaša nozīme un ietekme uz spēles gaitu. Kauliņi obligāti ir jānolasa secībā zils - zaļš - sarkans. Svarīgi ir ievērot, ka zilā un zaļā kauliņa darbības attiecas uz pilnīgi visiem spēlētājiem, bet sarkanais tikai uz to spēlētāju, kurš kauliņus izmeta.

Metamie kauliņi

Attīstība, privilēģijas un zelta guldeņi

Kad uz kauliņiem izmestās darbības ir izpildītas, spēlētājs drīkst veikt dažādas darbības, lai pēc iespējas labāk attīstītu savu pilsētu un iegūtu sev nepieciešamās produktu kārtis un zelta guldeņus. Viņš drīkst piedāvāt citiem spēlētājiem maiņu ar produktu kārtīm, zelta guldeņiem un privilēģijas kārtīm. Tērēt iegūtos produktus, lai algotu amatniekus, būvētu īpašumus, pirktu privilēģijas kārtis, būvētu ceļus līdz pilij un īstajā brīdi, kad būs gana spēcīgs un turīgs -  būvētu meistardarbu. Kad spēlētājs ir pabeidzis visas darbības, viņš metamos kauliņus nodod dalībniekam pa kreisi, kurš turpina spēli.

Spēles laukums

Mērķis un uzvara

Šajā spēlē divi ceļi ved pretī uzvarai. Spēle beidzas, tiklīdz kāds no spēlētājiem pirmais ir uzbūvējis "Meistardarbu'' vai sakrājis trīs privilēģijas kārtis "Tituls".